Herb Murowanej Gośliny
Półmaraton Weteranów
MENU
Półmaraton >
Start
Program
Regulamin
Zgłoszenie
Kontakt
Sponsorzy
Jak dojechać?
Trasa
– Mapa Google
– Fotoreportaż
Wyniki
Galeria
Historia
Pamiątki
Objazdy
BIEG REKREACYJNY 
Facebook
Certyfikat jakości Kameralna impreza 2010

SPECJALNE WYRÓŻNIENIA 2006

Książka 25 lat biegów w Murowanej Goślinie

 

Trasa biegu

Od 2000 r. bieg ma długość półmaratonu (21 097,5 m). Cały jego przebieg znajduje się w obrębie miasta oraz gminy Murowana Goślina.
Trasa jest w całości asfaltowa i składają się na nią dwie pętle równej długości. Po pokonaniu pierwszej pętli zawodnicy nawracają za linią mety.

Przebieg trasy 2019, 2018, 2017
Trasa identyczna jak w 2017 r. Start i meta Mistrzostw Polski Masters w Półmaratonie znajduje się na ul. Kolejowej, w pobliżu Dworca kolejowego.

trasa 2019/2018/2017 (PDF) »
trasa 2019/2018/2017 (JPG) »

Trasa półmaratonu
Trasa półmaratonu

* * * * *


Przebieg trasy 2016
W związku z rewitalizacją pl. Powstańców Wielkopolskich i brakiem możliwoœści objazdu, start i meta XX Mistrzostw Polski Weteranów w Półmaratonie będzie na ul. Kolejowej, w pobliżu Dworca kolejowego.

trasa 2016 (plik pdf ok. 0,3 MB) »
szkic trasy »

* * * * *


Przebieg trasy 2015
Trasa podobna do tej z 2014 roku, z tą różnicą, że linia startu/mety została przesunięta 90 m na południe (w kierunku Poznania).
Start znajduje się w mieście Murowana Goślina na ul. Poznańskiej (przy budynku nr 10). Trasa wiedzie ulicą Poznańską, w lewo w ul. Wojska Polskiego, w prawo na wiadukt kolejowy i ul. Gnieźnieńską. Wbiegamy do wsi Rakownia i kierujemy się asfaltem w kierunku Puszczy Zielonka. W lesie przed wsią Kamińsko jest pierwszy nawrót (ponad 5 km). Wracamy tą samą trasą: Rakownia > ul. Gnieźnieńska > ul. Wojska Polskiego > ul. Poznańska > przebiegamy około 0,5 metra za linią mety gdzie nawracamy (ponad 10 km) i biegniemy drugą pętlę znaną już trasą: ul. Poznańska > ul. Wojska Polskiego > ul. Gnieźnieńską > wieś Rakownia. Przez las biegniemy do nawrotu (oba nawroty w lesie są w tym samym miejscu). Wracamy przez Rakownię > ul. Gnieźnieńską > ul. Wojska Polskiego > ul. Poznańską na linię startu/mety.
Trasa posiada atest PZLA, ważny 5 lat (ostatni z maja 2015 roku).

trasa 2015 - regulamin (plik pdf ok. 0,8 MB) »
mapa Google »
fotoreportaż »
endomondo »

* * * * *


Przebieg trasy 2013 - 2014
Od 2013 roku zmieniło się nieznacznie miejsce startu i przebieg trasy.
Start znajduje się w mieście Murowana Goślina na styku placu Powstańców Wielkopolskich i ul. Poznańskiej. Następnie trasa wiedzie ulicą Poznańską, w lewo w ul. Wojska Polskiego, w prawo na wiadukt kolejowy i ul. Gnieźnieńską. Wbiegamy do wsi Rakownia i kierujemy się asfaltem w kierunku Puszczy Zielonka. W lesie przed wsią Kamińsko jest pierwszy nawrót (ponad 5 km). Wracamy tą samą trasą: Rakownia > ul. Gnieźnieńska > ul. Wojska Polskiego > ul. Poznańska > przebiegamy około 13 metrów za linią mety gdzie nawracamy (ponad 10 km) i biegniemy drugą pętlę znaną już trasą: ul. Poznańska > ul. Wojska Polskiego > ul. Gnieźnieńską > wieś Rakownia. Przez las biegniemy do nawrotu (oba nawroty w lesie są w tym samym miejscu). Wracamy przez Rakownię > ul. Gnieźnieńską > ul. Wojska Polskiego > ul. Poznańską na linię startu/mety.
Trasa posiada atest PZLA, ważny 5 lat (ostatni z maja 2013 roku).

trasa 2014 - regulamin (plik pdf ok. 0,8 MB) »
szkic trasy »
grafika z 2013 r. (plik pdf ok. 1,6 MB) »
mapa Google »
fotoreportaż »

* * * * *


Przebieg trasy 2012
Trasa jest identyczna jak w latach ubiegłych (2008-2011).
Start znajduje się w mieście Murowana Goślina na placu Powstańców Wielkopolskich (przy Ratuszu). Następnie trasa wiedzie ulicą Przelotową, w prawo w ul. Szkolną, ul. Dworcową, w lewo na wiadukt kolejowy i ul. Gnieźnieńską. Wbiegamy do wsi Rakownia i kierujemy się asfaltem w kierunku Puszczy Zielonka. W lesie przed wsią Kamińsko jest pierwszy nawrót (5 km). Wracamy tą samą trasą: Rakownia > ul. Gnieźnieńska > ul. Dworcowa > ul. Szkolna > ul. Przelotowa i docieramy do pl. Powstańców Wlkp., gdzie na linii startu/mety nawracamy (10 km) i biegniemy drugą, dłuższą pętlę znaną już trasą: ul. Przelotową > ul. Szkolną > ul. Dworcową > ul. Gnieźnieńską > wieś Rakownia. Przez las tym razem biegniemy dłużej - do drugiego nawrotu. Wracamy przez Rakownię > ul. Gnieźnieńską > ul. Dworcową > ul. Szkolną > ul. Przelotową na pl. Powstańców Wielkopolskich gdzie czeka już na nas linia mety.
Trasa posiada atest PZLA, ważny 5 lat (ostatni z 2008 roku).

Szkice:
mały » | duży »


Historia
Do roku 1998 bieg miał długość 20 kilometrów. Począwszy od roku 2000 zawody odbywają się na dystansie półmaratonu.

W latach 2000-2007 półmaraton startował w Murowanej Goślinie z placu Powstańców Wielkopolskich, następnie kierował się ulicami Poznańską > Wojska Polskiego > Gnieźnieńską > przez Rakownię do Puszczy Zielonka, gdzie był pierwszy nawrót. Biegacze wracali do miasta, nawracali na linii startu/mety i znowu biegli w kierunku drugiego nawrotu w Puszczy Zielonka. Meta była na pl. Powstańców Wielkopolskich. Trasa o tym przebiegu posiadała atest PZLA, ważny 5 lat (ostatni z 2006 r.).
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z trasy.
Zobacz trasę półmaratonu » | przebieg trasy w obrębie centrum Murowanej Gośliny »

W 2008 roku ze względu na prace drogowe w Murowanej Goślinie została zmieniona trasa Półmaratonu w obrębie miasta. Start i meta były w tradycyjnym miejscu - przy Ratuszu na pl. Powstańców Wielkopolskich, następnie bieg kierował się w przeciwnym niż w poprzednich latach kierunku - w stronę ul. Przelotowej > Szkolnej i przez ul. Dworcową na wiadukt kolejowy i dalej do Rakowni.
Ten przebieg trasy obowiązywał także w kolejnych edycjach półmaratonu.

Szkice trasy z lat poprzednich:
2008 rok: mały » | duży »
2009 rok: mały » | duży »

 
Góra strony